Aktuality - Všeobecné

24. květen 2019

Den Evropy 2019 - vítězství týmu záchranářů z hranické zdravky


Již téměř tradicí se stává každoroční účast studentů SZŠ Hranice na Dni Evropy v Olomouci.

U příležitosti Dne Evropy, který se slaví každý rok 9. května, oslavujeme mír a jednotu v Evropě. Toto datum je připomenutím historicky významné „Schumanovy deklarace“. Někdejší francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman během svého projevu v roce 1950 v Paříži navrhl novou formu politické spolupráce v Evropě, která by napříště vyloučila válečný konflikt mezi evropskými národy. Navrhl vytvořit nadnárodní evropskou instituci, která by řídila společnou těžbu uhlí a výrobu oceli. Za necelý rok byla podepsána smlouva, na jejímž základě takový orgán vznikl. Schumanův návrh se považuje za počátek společenství, které dnes nazýváme Evropskou unií.

Této akce, která se letos konala 7. května od 10.00 hodin, se účastnily týmy základních a středních škol Olomouckého kraje. V letošním roce jsme návštěvníkům této akce představili Slovensko. Ve Smetanových sadech v Olomouci byly rozestavěny stánky, které vždy patřily jednomu státu. V nich studenti seznamovali návštěvníky s historií, osobnostmi, ale i zajímavostmi země, kterou zastupovali. Návštěvníkům jsme dali ochutnat halušky s brynzou, různé druhy sýrů či lokše. Všichni si naši ochutnávku velmi pochvalovali. Velkým úspěchem bylo pódiové vystoupení. Zde studenti předvedli velmi svižné taneční vystoupení, které bylo doprovázeno slovenskými písničkami.

Velké poděkování patří maminkám a babičkám studentů, které připravily výborné slovenské speciality. A velký dík patří osecké firmě SYRMEX spol. s r.o., která svým sponzorským darem taktéž podpořila účast našich studentů v této akci

Důležité odkazy

Kontakty

Střední zdravotnická škola Hranice
Nová 1820 
753 01 Hranice

tel.: 581 601 792
e-mail: szs@szs-hranice.cz
IČ: 00600903


Střední zdravotnická škola, Hranice, Studentská 1095 - ekatalog.czStřední školy s maturitní zkouškou - ekatalog.cz

AtlasŠkolství

AtlasŠkolství - kam na střední školu

Náhodná fotografie

Hranice

Střední zdravotnická škola Hranice
Nová 1820
753 01 Hranice

+420 581 601 792
szs@szs-hranice.cz

a

Partneři

Hledat obsah