Aktuality - Všeobecné

25. říjen 2019

Poznávácí zájezd do Švédska


Nabídka pro žáky a přátelé SZŠ Hranice:

 Poznávací zájezd do Švédska

 12.6. – 20.6. 2020 

cena 6 890 Kč, 9 dnů, polopenze

Zájemci přineste nebo pošlete vyfocenou vyplněnou přihlášku p. uč. Vavříkové, 725 258 885 (vavrikova@szs-hranice.cz).

Na základě přihlášky dostanete platební údaje, platí se přímo cestovní kanceláři, a to: zálohu 1500 Kč do 30.11. 2019.

Záloha je nevratná (nebo si musíte najít za sebe náhradu). Doplatek se musí zaplatit do konce února 2020.

 

Zájezd pořádá ověřená a osvědčená CK SCANDIA – CZECH TOUR, Poštovní 5, 446 01 Jablonec nad Nisou

tel.: +420 483 316 235, +420 602 402 099, e-mail: info@scandiaczech.cz, www.scandiaczech.cz

 

Název zájezdu:    HŘEJIVÝ SEVER

 

1. den: V odpoledních hodinách odjezd z Hranic. Noční tranzit přes Německo do Rostocku.
2. den: Plavba z německého přístavu Rostock do dánského přístavu Gedser (2 hodiny). Přejezd do hlavního města Dánska, Kodaně. Zastávka u sochy Malé mořské víly vytvořené na motivy pohádky spisovatele H. Ch. Andersena. Prohlídka Kodaně při projížďce po síti vodních kanálů (1 hodina). Přejezd do Bottnarydu, ubytování.
3. den: Výlet do turistického centra Gränna, které je po Stockholmu druhým nejnavštěvovanějším místem ve Švédsku. Návštěva skanzenu Grännaberg a ukázka ruční výroby originálních mentolových špalků Polkagrís. Odpoledne přejezd lodí na ostrov Visingsö. Příjemná procházka po ostrově se zastávkou u zříceniny hradu Visingsborg. Na závěr výletu možnost ochutnávky uzeného sika.
4. den: Výlet do druhého největšího města, Göteborgu. Cestou zastávka na mezinárodním letišti Landvetter, možnost vyměnit valuty. Návštěva rybího trhu Fiske Kørka s nepřeberným množstvím ryb. Možnost zakoupení bagety s lososem a krevetovým salátem, přejezd na skaliska Saltholmen. Návštěva muzea Volvo a unikátní expozice živé přírody v Universeu. Závěrem dne možné navštívit zábavní park Liseberg, který nabízí nejen posezení u zpívající fontány a pohled na skákající vodu, ale i spoustu zábavy. Pro odvážnější připraveny mnohé atrakce.
5. den: Odpočinkový den, možnost absolvovat v okolí základny nenáročnou projížďku na kánoích po klidné vodní hladině, výlet na kolech po cyklistických trasách nebo jen relaxovat při procházce podél jezera.
6. den: V 05:30 odjezd do královského města Stockholm, Benátek Severu. Prohlídka královského sídla Drottningholm, kde zahrady připomínají malou Versailles a ukrývají sochy z Valdštejnského paláce. Návštěva městské radnice s prohlídkou Zlatého sálu a Modré haly. Střídání stráží s živou vojenskou hudbou na nádvoří královského paláce Kungliga Slottet, oficiálního sídla krále. Korunovační katedrála Storkyrkan a procházka po náměstí Starého města, Stortorget. Závěrem dne návštěva Vasa muzea, které ukrývá světový unikát zachovalé válečné vlajkové lodi ze 17. století.
7. den: Výlet do přírodní rezervace Dumme Mosse, vzácné druhy rostlin typické pro rašeliniště, jako jsou masožravé rosnatky okrouhlolisté, kaly, suchopýry, vřesy a lišejníky. Návštěva muzea Husqvarna, která jako bývalá zbrojovka vyráběla celou řadu domácích spotřebičů, ale i šicí stroje, motocykly a zahradní techniku. Návštěva muzea zápalek ve městě Jönköping, které je proslulé výrobou prvních bezpečných zápalek. Návštěva moderního obchodní centra A6, možnost nákupu potravin před cestou domů a typických švédských specialit, jako jsou brusinky, slané máslo, citronový pepř. Závěrem dne možnost využít relaxace v městském bazénu Rosenlundsbadet.
8. den: Přejezd do Markarydu, projížďka vláčkem v losím safari a krmení losů (1 hodina). Přejezd do dánského přístavu Gedser a plavba do německého přístavu Rostock (2 hodiny). Noční tranzit přes Německo do ČR.
9. den: Příjezd do Hranic v dopoledních hodinách.

                                               

Cena zájezdu:     6 890 Kč / student do 18 let

 
Cena zahrnuje: : Dopravu busem, 6x polopenzi, 6x ubytování, 4x trajekt (Německo – Dánsko, Švédsko – Dánsko, Dánsko – Německo, trajekt na ostrov Visingsö), pojištění CK proti úpadku, průvodce.
 
Cena nezahrnuje: Přistavení autobusu Hranice (400 Kč/osoba), výlet do Stockholmu (600 Kč/osoba), půjčení kol a kanoí (300 Kč/osoba), připojištění léčebných výloh či storno zájezdu, doporučené vstupn é (v roce 2019 bylo 650 SEK/osoba).

Informační leták

Důležité odkazy

Kontakty

Střední zdravotnická škola Hranice
Nová 1820 
753 01 Hranice

tel.: 581 601 792
e-mail: szs@szs-hranice.cz
IČ: 00600903


Střední zdravotnická škola, Hranice, Studentská 1095 - ekatalog.czStřední školy s maturitní zkouškou - ekatalog.cz

AtlasŠkolství

AtlasŠkolství - kam na střední školu

Náhodná fotografie

Hranice

Střední zdravotnická škola Hranice
Nová 1820
753 01 Hranice

+420 581 601 792
szs@szs-hranice.cz

a

Partneři

Hledat obsah